RU | UA | EN
Інженерна компанія "Технополіс"
  • ПРОДУКТИ
  • СЕРВІС
  • ПРО КОМПАНІЮ
Enter

ЗD друк

Що таке 3D друк

3D технології все більше впроваджуються у наше життя. Всього якихось десять років тому можна було говорити про бурхливе проникнення 3D моделювання в CAD системах у всі галузі конструкторського проектування, економії величезної кількості часу, що витрачається конструктором на проектування у двох вимірах тривимірних деталей і вузлів, створення безлічі розрізів та перерізів на кресленні для того , щоб передати тривимірний світ на плоский аркуш паперу. Чи варто говорити про високу точність проектування в 3D системах, що не могло не позначитися на якості продукції, що випускається.

Незважаючи на величезний прорив у швидкості проектування та точності геометрії, що їх дало впровадження систем 3D моделювання, все одно модель залишалася лише віртуальна (“на екрані комп'ютера”). Іноді цього цілком достатньо. Але коли питання проектування стосується геометрії моделі, яка повинна сприйматися людиною на дотик та зручність користування, наприклад, комп'ютерна миша, або, взагалі, бути еквівалента людським органам (імпланти кістки). А якщо потрібно виготовити зразок ексклюзивної деталі або вузла, які вийшли з ладу, знайти заміну якої практично неможливо чи вкрай дорого?

У цих випадках на допомогу приходять технології 3D друку, які сьогодні все більше впроваджуються в процес тривимірного проектування та технологічної підготовки виробництва.

3D друк відноситься до так званого класу адитивних методів виробництва. Об'єкт створюється з нічого, пошарово і поступово вирощується у щось відчутне. Протилежний приклад – усім нам відома токарна обробка, коли з болванки зрізається все зайве, а в результаті ми маємо виточену деталь та відро стружки.

Однією з найбільш цінних переваг 3D друку є відсутність необхідності в будь-якому технологічному оснащенні, як правило, дуже дорогому для отримання виробу геометричної форми будь-якої складності.

Вверх